Dôchodok

Dôchodok v tejto krajine nie je pre starých

Dôchodok v tejto krajine nie je pre starých

 

Štátni úradníci a politici dokonca tento nástroj dlhodobo bojkotujú alebo priamo proti nemu bojujú, aby dosiahli svoje krátkodobé zištné ciele v politike.

 

Pravdou však je, že pre ľudí, ktorí sa pozerajú do budúcnosti, je benefit v podobe druhého piliera významným nástrojom na získanie kvalitného životného štandardu aj v dôchodkovom veku. Jedinou podmienkou je začať riešiť to včas. V najbohatších krajinách sveta je odkladanie peňazí z výplaty už od 18 rokov života bežným štandardom. Čas je v tomto prípade oveľa dôležitejší parameter ako suma, ktorú si odkladáš. Ak sa zobudíš po tridsaťpäťke, pripravíš sa až o viac ako polovicu výnosov. Pritom stačí tak málo – začať sa zaoberať svojou budúcnosťou hneď.

  

Prečo je to také dôležité?

Slovensko je spolu s Talianskom najrýchlejšie starnúcou krajinou Európskej únie. O najbližších dvadsať rokov sa počet ľudí v dôchodkovom veku zdvojnásobí. Pritom štát už dnes, keď do systému prispieva historicky najviac pracujúcich občanov, nezvláda rozumne hospodáriť a uspokojiť potreby dôchodkového systému.

 

Obrázok: Graf znázorňuje starnutie obyvateľov SR

 

Ak sa nepostaráš o svoju budúcnosť a budúcnosť svojej rodiny, je možné, že sa v dôchodku dostaneš na hranicu chudoby, pretože štát nedokáže zabezpečiť potreby rýchlo rastúcej skupiny dôchodcov.

 

Riešenie je jednoduché

Preber zodpovednosť za seba aj svoju rodinu, a to čím skôr. Skončil si práve školu a máš iné starosti? Žiaden problém. Stačí len pochopiť, ako systém funguje a urobiť prvý krok ku kvalitnej životnej urovni aj na dochodku.

Na našej prednáške určenej širokej verejnosti ti všetky detaily vysvetlí náš expert na dôchodky Oliver Korbaš. 10. októbra o 18.00 hodine v Satori Stage v Bratislave.

 

 Chcem mať kvalitný dôchodok a zúčastním sa prednášky.

 

Zdroje: Štatistický úrad Slovenskej Republiky
Zdroj obrázkov: pixabay.com

Súvisiace články