Chráňte seba a svoje financie

Digitálny svet je miesto plné príležitostí. Niektoré z nich nám prinášajú hodnotné informácie, nové vedomosti či miesto na kontakt so svojimi blízkymi a zábavu. No majú aj negatívnu stránku, s ktorou sa spájajú rôzne dezinformácie, falošné účty či podvodné schémy. Nikto z nás nechce byť obeťou podvodu, preto, prosím, venujte zvýšenú pozornosť nasledujúcim informáciám:

Konzultácia a sprostredkovanie finančného produktu je zadarmo

V súlade so zákonom č. 186/2009 o finančnom sprostredkovaní a poradenstve „finančný agent nesmie v súvislosti s vykonávaním finančného sprostredkovania prijímať od klienta akékoľvek peňažné alebo nepeňažné plnenie“. Finančný agent vykonáva finančné sprostredkovanie vždy ako zástupca konajúci pre viacero finančných inštitúcií a je platený vo forme provízie od finančnej inštitúcie za sprostredkovaný produkt.

Registračné číslo v NBS

Keďže každý finančný agent musí byť registrovaný v Národnej banke Slovenska, viete si vždy ľahko overiť, či osoba, ktorá vám ponúka sprostredkovanie finančného produktu, je na túto činnosť oprávnená. Vo vyhľadávači regfap.nbs.sk/ zadajte meno osoby (bez titulov) alebo obchodný názov firmy, ktorú hľadáte.

Oficiálna komunikácia pod hlavičkou PROSIGHT

Všetci podriadení finanční agenti, ktorí spolupracujú so spoločnosťou PROSIGHT Slovensko, a.s., používajú na komunikáciu oficiálne e-mailové kontá, ktoré sú vo forme menopriezvisko@prosight.sk.

Tipy, ako sa brániť pred hrozbami na sociálnych sieťach

Sociálne siete sú súčasťou dnešného sveta, a tak ako prinášajú hodnotné informácie, vedia byť aj hrozbou pre rozličné typy podvodov. Je nutné sa vždy uistiť, či sa nachádzate na oficiálnej stránke obchodu, firmy alebo osoby.

Osobné údaje
Neposielajte cez správy svoje osobné údaje. Ak ich od vás niekto takto požaduje, ide o podvod a budú zneužité.

Platobné údaje
Neposkytujte údaje z platobných kariet. Nikdy ich nevypĺňajte na neoverených neznámych webových stránkach.

Odbornosť
Ak vás kontaktuje neznámy finančný agent, preverte si ho v registri finančných agentov na stránke NBS.

Zoznam oficiálnych účtov PROSIGHT Slovensko na sociálnych sieťach:


Máte pochybnosti? Neváhajte nás kontaktovať

Ak si nie ste istí správnosťou údajov alebo sa vám zdá vystupujúca osoba v mene PROSIGHT Slovensko podozrivá, neváhajte nás kontaktovať telefonicky na čísle +421220868080 alebo e-mailom na adresu info@prosight.sk. Finančného sprostredkovateľa spoločne identifikujeme a správnosť údajov potvrdíme.

Ak vás bude kontaktovať iný subjekt vydávajúci sa za PROSIGHT Slovensko alebo profil z inej sociálnej siete, tak sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o podvod.

Často kladené otázky

Z čoho zarába finančný sprostredkovateľ? Môže si pýtať peniaze vopred?
Finančný sprostredkovateľ je odmeňovaný za sprostredkované finančné produkty priamo finančnými inštitúciami. Nikdy si za svoje služby nepýta peniaze priamo od klienta.

Budem platiť za konzultáciu, ak nakoniec vaše služby nevyužijem?
Konzultácia je u nás zdarma. Platení sme z provízií po sprostredkovaní finančného produktu, preto nebudete platiť žiadne poplatky. 

Poskytujete pôžičky do 24 hodín?
Nie. PROSIGHT Slovensko, a.s. ako samostatný finančný agent priamo neposkytuje žiadne typy pôžičiek alebo bezúčelových úverov. Všetky finančné produkty, ktoré vieme sprostredkovať sú poskytované výhradne oficiálnymi finančnými inštitúciami. Zoznam našich obchodných partnerov nájdete na www.prosight.sk/zoznam-obchodnych-partnerov.

Môžem poslať svoje údaje cez Messenger?
Zasielanie osobných údajov, údajov z platobných kariet, či iných citlivých údajov cez Messenger alebo iné sociálne siete od vás nikdy nebudeme žiadať. Na bezpečnú komunikáciu používame oficiálne e-mailové kontá vo forme menopriezvisko@prosight.sk.