Často kladené otázky

  • Je výhodné uzatvoriť investičné životné poistenie?

    Tento druh poistenia neodporúčame uzatvoriť z dvoch dôvodov. Prvý dôvod je z pohľadu poistenia – máte obmedzenú možnosť zmeny zmluvy z dôvodu naviazanosti poistenia a investície a štandardne je poistená 1 osoba. Druhý dôvod je z poľadu investovania – produkt je netransparentný, platíte vysoké poplatky, máte obmedzený prístup k investovaným peniazom, pri vynechaní platieb zmluva zanikne a investovanie je viazané na poistenie.

  • Kedy by sme mali uzatvoriť životné poistenie?

    S rastúcim vekom rastie aj pravdepodobnosť výskytu ochorenia alebo úmrtia. Platí teda, že čím skôr sa poistíte, tým menej za riziká platíte. Až 4 z 10 zmlúv obsahujú výluku poistného plnenia na diagnózu, s ktorou klienti už vstúpili do poistenia. Zjednodušene, to, čo sa mi stalo pred vstupom, je z krytia vylúčené, preto netreba s poistením čakať.

  • Z čoho zarába finančný sprostredkovateľ? Môže si pýtať peniaze vopred?

    Finančný sprostredkovateľ je odmeňovaný za sprostredkované finančné produkty priamo finančnými inštitúciami. Nikdy si za svoje služby nepýta peniaze priamo od klienta.

  • Môžem poslať svoje údaje cez Messenger?

    Zasielanie osobných údajov, údajov z platobných kariet, či iných citlivých údajov cez Messenger alebo iné sociálne siete od vás nikdy nebudeme žiadať. Na bezpečnú komunikáciu používame oficiálne e-mailové kontá vo forme menopriezvisko@prosight.sk.

  • Poskytujete pôžičky do 24 hodín?

    Nie. PROSIGHT Slovensko, a.s. ako samostatný finančný agent priamo neposkytuje žiadne typy pôžičiek alebo bezúčelových úverov. Všetky finančné produkty, ktoré vieme sprostredkovať sú poskytované výhradne oficiálnymi finančnými inštitúciami. Zoznam našich obchodných partnerov nájdete na www.prosight.sk/zoznam-obchodnych-partnerov.

  • Budem platiť za konzultáciu, ak nakoniec vaše služby nevyužijem?

    Konzultácia je u nás zdarma. Platení sme z provízií po sprostredkovaní finančného produktu, preto nebudete platiť žiadne poplatky. 

  • Som zamestnanec, aký bude môj dôchodok ?

    V prípade, ak sa rozhodnete spoliehať v starostlivosti o váš dôchodok iba na štát, môže byť výška tohto príjmu v budúcnosti nepostačujúca. Ako doplnenie štátneho dôchodku, je preto riešením sporiť si na dôchodok aj individuálne, napríklad cez program pravidelného investovania. 

  • Som živnostník, aký bude môj dôchodok?

    Z dôvodu starnúcej populácie bude priemerný dôchodok dnešnej pracujúcej generácie približne o 20 – 30 % nižší ako dnes. Ako doplnenie štátneho dôchodku je potreba sporiť na dôchodok aj individuálne, napríklad cez program pravidelného investovania. Ak som zarábal ako živnostník mesačne 1000 €, platil minimálne odvody a chcel by som si zachovať aj na dôchodku rovnaký životný štandard, musím mesačne sporiť 54 €.

  • Ako môžem získať daňový bonus pre mladých?

    Získať ho môžete tak, že požiadate banku na začiatku roka o vydanie potvrdenia o výške zaplatených úrokov za predošlý rok. Toto potvrdenie odovzdáte zamestnávateľovi (ak ste zamestnaní), alebo si na jeho základe znížite daňový základ (ak podnikáte).

  • Kde mám umiestniť svoje investície?

    Ako najlepšiu voľbu odporúčame ETF fondy, ktoré prinášajú najlepší pomer medzi rizikom a výnosom a to z viacerých dôvodov : výkonnosť 10 % ročne, nízke poplatky, transparentnosť a tiež sú oslobodené od dane.

  • Oplatí sa uzavrieť havarijné poistenie?

    Ak si kupujete nové alebo málo jazdené vozidlo, odporúčame, aby ste na havarijné poistenie určite mysleli. Keďže vozidlo v čase pomerne rýchlo klesá na hodnote, tak zvážte aj tzv. GAP poistenie, ktoré kryje rozdiel medzi novou a aktuálnou hodnotou vozidla.

  • Je možné k povinnému zmluvnému poisteniu uzatvoriť ďalšie pripoistenia?

    Áno, je možné uzatvoriť napríklad poistenie stretu so zverou, čelného skla, živlu, batožiny a nadštandardných asistenčných služieb. Na uvedené pripoistenia sa oplatí myslieť hlavne vtedy, keď sa Vám havarijné poistenie už neoplatí.

  • Môžem refinancovať úver aj mimo fixácie?

    Pri refinancovaní mimo výročia fixácie počítajte s poplatkom za predčasné splatenie úveru vo výške 1 %. Častokrát to ale banky preplácajú ako bonus, aby získali klienta. To znamená, že aj napriek pokute za predčasné splatenie sa klientom, ktorí majú úrokovú sadzbu nad 1,5 %, oplatí úver refinancovať.