Dôchodok

Dôchodok v tejto krajine nie je pre starých

Štátni úradníci a politici dokonca tento nástroj dlhodobo bojkotujú alebo priamo proti nemu bojujú, aby dosiahli svoje krátkodobé zištné ciele v politike.

Pravdou však je, že pre ľudí, ktorí sa pozerajú do budúcnosti, je benefit v podobe druhého piliera významným nástrojom na získanie kvalitného životného štandardu aj v dôchodkovom veku. Jedinou podmienkou je začať riešiť to včas. V najbohatších krajinách sveta je odkladanie peňazí z výplaty už od 18 rokov života bežným štandardom. Čas je v tomto prípade oveľa dôležitejší parameter ako suma, ktorú si odkladáš. Ak sa zobudíš po tridsaťpäťke, pripravíš sa až o viac ako polovicu výnosov. Pritom stačí tak málo – začať sa zaoberať svojou budúcnosťou hneď.

Prečo je to také dôležité?

Slovensko je spolu s Talianskom najrýchlejšie starnúcou krajinou Európskej únie. O najbližších dvadsať rokov sa počet ľudí v dôchodkovom veku zdvojnásobí. Pritom štát už dnes, keď do systému prispieva historicky najviac pracujúcich občanov, nezvláda rozumne hospodáriť a uspokojiť potreby dôchodkového systému.

Obrázok: Graf znázorňuje starnutie obyvateľov SR

Ak sa nepostaráš o svoju budúcnosť a budúcnosť svojej rodiny, je možné, že sa v dôchodku dostaneš na hranicu chudoby, pretože štát nedokáže zabezpečiť potreby rýchlo rastúcej skupiny dôchodcov.

Riešenie je jednoduché

Preber zodpovednosť za seba aj svoju rodinu, a to čím skôr. Skončil si práve školu a máš iné starosti? Žiaden problém. Stačí len pochopiť, ako systém funguje a urobiť prvý krok ku kvalitnej životnej urovni aj na dochodku.

Na našej prednáške určenej širokej verejnosti ti všetky detaily vysvetlí náš expert na dôchodky Oliver Korbaš. 10. októbra o 18.00 hodine v Satori Stage v Bratislave.

 Chcem mať kvalitný dôchodok a zúčastním sa prednášky.

Zdroje: Štatistický úrad Slovenskej Republiky
Zdroj obrázkov: pixabay.com

Vo všetkom, čo vo financiách robím, verím v prekonanie "statusu quo" a s klientmi vždy zaobchádzam tak, ako by som chcel, aby bolo zaobchádzané so mnou. Financie sú sféra, ktorou sa v dnešnej dobe potrebuje zaoberať každý, kto chce ovplyvňovať vlastnú budúcnosť. Zároveň si všímam, že ľudia, oceňujú odbornosť a profesionalitu ako známku výnimočnosti a preto chcem, aby toto bolo na slovenskom trhu štandardom. Verím, že cestou priamych informácií pre klienta dokážeme vrátiť dôveru a rešpekt profesií finančného sprostredkovateľa.

Napíšte mi správu

Pravidelný prísun informácií?

Prihláste sa na odber newslettra a novinky zo sveta financií a biznisu vám už neuniknú.

Súvisiace články

Poistenie

Poistenie po úraze neuzavriete. 11 príbehov, keď už bolo neskoro

Vzdelávanie

Vrátiť dôveru a rešpekt poslaniu finančného sprostredkovateľa

Ing. Peter Mačák

Ing. Peter Mačák 07.08.2018

Poistenie

Pri ceste do zahraničia sa nespoliehajte len na európsky preukaz zdravotného poistenia

Ing. Matúš Engel

Ing. Matúš Engel 10.07.2018

Po kliknutí na tlačidlo OK vyjadrujete súhlas s použitím cookies na tejto stránke.
Ochrana osobných údajov

OK