Dôchodok

Dôchodok v tejto krajine nie je pre starých

Štátni úradníci a politici dokonca tento nástroj dlhodobo bojkotujú alebo priamo proti nemu bojujú, aby dosiahli svoje krátkodobé zištné ciele v politike.

Pravdou však je, že pre ľudí, ktorí sa pozerajú do budúcnosti, je benefit v podobe druhého piliera významným nástrojom na získanie kvalitného životného štandardu aj v dôchodkovom veku. Jedinou podmienkou je začať riešiť to včas. V najbohatších krajinách sveta je odkladanie peňazí z výplaty už od 18 rokov života bežným štandardom. Čas je v tomto prípade oveľa dôležitejší parameter ako suma, ktorú si odkladáš. Ak sa zobudíš po tridsaťpäťke, pripravíš sa až o viac ako polovicu výnosov. Pritom stačí tak málo – začať sa zaoberať svojou budúcnosťou hneď.

Prečo je to také dôležité?

Slovensko je spolu s Talianskom najrýchlejšie starnúcou krajinou Európskej únie. O najbližších dvadsať rokov sa počet ľudí v dôchodkovom veku zdvojnásobí. Pritom štát už dnes, keď do systému prispieva historicky najviac pracujúcich občanov, nezvláda rozumne hospodáriť a uspokojiť potreby dôchodkového systému.

Obrázok: Graf znázorňuje starnutie obyvateľov SR

Ak sa nepostaráš o svoju budúcnosť a budúcnosť svojej rodiny, je možné, že sa v dôchodku dostaneš na hranicu chudoby, pretože štát nedokáže zabezpečiť potreby rýchlo rastúcej skupiny dôchodcov.

Riešenie je jednoduché

Preber zodpovednosť za seba aj svoju rodinu, a to čím skôr. Skončil si práve školu a máš iné starosti? Žiaden problém. Stačí len pochopiť, ako systém funguje a urobiť prvý krok ku kvalitnej životnej urovni aj na dochodku.

Na našej prednáške určenej širokej verejnosti ti všetky detaily vysvetlí náš expert na dôchodky Oliver Korbaš. 10. októbra o 18.00 hodine v Satori Stage v Bratislave.

 Chcem mať kvalitný dôchodok a zúčastním sa prednášky.

Zdroje: Štatistický úrad Slovenskej Republiky
Zdroj obrázkov: pixabay.com

Vo všetkom, čo vo financiách robím, verím v prekonanie "statusu quo" a s klientmi vždy zaobchádzam tak, ako by som chcel, aby bolo zaobchádzané so mnou. Financie sú sféra, ktorou sa v dnešnej dobe potrebuje zaoberať každý, kto chce ovplyvňovať vlastnú budúcnosť. Zároveň si všímam, že ľudia, oceňujú odbornosť a profesionalitu ako známku výnimočnosti a preto chcem, aby toto bolo na slovenskom trhu štandardom. Verím, že cestou priamych informácií pre klienta dokážeme vrátiť dôveru a rešpekt profesií finančného sprostredkovateľa.

Napíšte mi správu

Chcem byť informovaný

Pravidelný newsletter s najnovšími správami z oblasti hypoték, sporenia, dôchodkového sporenia, ... Prihlásením sa súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Súvisiace články