Ženy v biznise

Svet podnikania a biznisu je častokrát spájaný len s mužským svetom, no my sme presvedčení o opaku. Sme radi, že Forbes Slovensko zorganizoval v poradí už štvrtý ročník slávnostného podujatia Ženy v biznise, ktorého súčasťou sme mohli byť aj my. Vypočuli sme si inšpiratívne príbehy žien, ktoré stoja za úspešnými firmami či startupmi a boli pri odovzdávaní cien v kategóriách podnikateľka, manažérka a startupistka roka 2021.

„Ak žena chce, môže byť úspešná. Jediné, čo je potrebné urobiť, je zmeniť to.”

Slávnostná atmosféra podujatia sa niesla v znamení diskusií, v ktorých si mali účastníci možnosť vypočuť, čo pre ženy obnáša cesta do vedenia firiem a ako sa na investovanie pozerajú muži a ženy. V pódiovom rozhovore s Máriou Švarbovou sme si vypočuli návod na úspech podnikania v umeleckej sfére.

Súčasťou panelovej diskusie bol aj co-CEO a predseda predstavenstva spoločnosti PROSIGHT Slovensko Peter Friedmann, ktorý prezradil, čo pre neho znamená správna investícia. Jediný mužský člen v panelovej diskusií prízvukoval potrebu vzdelávania žien v investovaní. „Nevedomosť vytvára pri investovaní veľkú bariéru,“ dodal na záver.

Sme hrdí na to, že aj v našej spoločnosti sa nachádzajú úspešné ženy, ktoré sú dôkazom toho, že ak žena chce, dokáže všetko. Nebojme sa preto spolupracovať so ženami v biznise. Nepochybne vedia priniesť množstvo citu, empatie a vedia sa na veci pozrieť aj z trochu iného „ženského“ pohľadu.