Zasaď si PFku

Zdravie našej planéty nám nie je ľahostajné. Aj preto sme sa tento rok rozhodli pre originálny vianočný pozdrav, ktorý má navyše enviromentálny prínos. Naše tohtoročné PF-ky sú vyrobené zo zasaditeľného recyklovaného papiera, ktorý je premiešaný so semienkami. Jeho potlač je realizovaná pomocou ekologického atramentu na báze vody, je rezaný ručne a každý krok výroby prebieha udržateľným spôsobom.

Zasaditeľný pozdrav

Ide o 100% recyklovaný papier s poriadnou nádielkou semienok vo vnútri. Jeho výroba i potlač je lokálna a papier je 100% recyklovateľný a biologicky rozložiteľný.

Zdieľaj úspech

V prípade, že sa Ti úspešne podarí zasadiť Tvoju PF-ku, budeme veľmi radi, ak zazdieľaš „nový život“ a označíš nás na Tvojich sociálnych sieťach s hashtagom #prosightslovensko.

Postup na zasadenie PF-ky

1. Navlhči svoj papierový pozdrav

Ako prvé je potrebné zasaditeľný papier dôkladne navlhčiť vodou. Vďaka tomu sa dobre rozpustí a semienka, ktoré obsahuje, budú mať správne podmienky na klíčenie.
PS: Ideálny čas na výsadbu rastlín sú mesiace máj až október.

2. Papier vlož do pôdy a prikry zeminou

Odhrň pôdu, skypri ju a vlož do nej navlhčený papier. Následne papier prikry tenkou vrstvou kvalitnej zeminy (s hrúbkou 1-1,5 cm). Tak zabezpečíš, že semienka budú mať dostatok živín, ochrany a svetla na klíčenie. Dbaj na to, aby vrstva pôdy nebola príliš hrubá, inak by semená klíčili pomalšie alebo vôbec.

3. Voda, voda a ešte raz voda

Na začiatku nezabudni papier denne zavlažovať trochou vody, aby bol stále vlhký. Najlepšie ak použiješ jemný rozprašovač, aby sa voda rovnomerne dostala na celý papier. Príliš silný prúd vody by mohol zabrániť rovnomernému navlhčeniu papiera a rovnomernému klíčeniu semienok.

4. Trpezlivosť kvety prináša

Umiestni rastlinu na svetlé a teplé miesto – dostatok svetla je nevyhnutný, predovšetkým v interiéri. Pozor však na priame slnko, obzvlášť v lete. V takom prípade by mohol Tvoj papier vyschnúť a semienka by nemuseli vyklíčiť. Po jednom týždni zníž množstvo vody, ktorou zalievaš. Prvé rastliny by mali vyklíčiť do týždňa. Teraz na rad prichádza trpezlivé čakanie.