Pieseň Autumn 2015 opisuje životné etapy. Nový singel kapely Dennyiah dosahuje svetovú úroveň

Dennyiah je slovenská hudobná skupina, ktorá si vás určite získa svojim podmanivým hlasom speváčky Denisy Gajarskej a gitaristu Ľuboša Šoltésa. Vo svojej tvorbe spájajú pop, soul, country a blues do osobitého štýlu, ktorý nazývajú „ľudový pop“. 

Toto talentované duo prináša na slovenskú scénu orchestrálny až filmový vibe, ktorý nahrali so svetoznámymi hudobníkmi v Španielsku. Sme radi, že sme mohli podporiť ich nový hudobný singel, ktorý vás chytí už v prvých sekundách a pustí až po tej poslednej.

.

Nová pieseň má názov Autumn 2015 a vznikla naozaj v jeseni v roku 2015, krátko po zoznámený speváčky Deny a gitaristu Ľuba, ktorí prežívali podobné životné etapy a touto piesňou to zo seba dali „von“. Nahrávanie sa uskutočnilo na jar 2021 v štúdiu Michaela Leaguea v Španielsku s mnohými svetoznámymi hudobníkmi. Pod produkciu sa podpísal Nic Hard, orchester aranžoval a nahral Nate Schramn, o mastering sa postaral Dave McNair a s textom pomohla Becca Stevens.

Keď robíš s hudobníkmi, ktorí majú kopec Grammy a robia na tej najvyššej úrovni, musíš sa veľmi rýchlo prepnúť na maximálny ľudský mód a priniesť „na stôl“ to, prečo tam si práve ty a nie niekto iný.

Denisa Gajarská

Najskôr si orchester naspievala sama, potom ho nahral skutočný orchester

„Zvuk orchestra a sláčikových nástrojov je vôbec jeden z najkrajších, aký existuje, a ja som si vždy predstavovala, že som jeden z nich. Pri nahrávaní sa na mňa Nic pozrel a povedal – Deny naspievaj jeden husľový „tejk“, mne sa rozsvietili oči a presne som vedela, čo robiť. Neskôr to Nate zaranžoval a nahral so svojím Attaca Quartet v USA,“ prezradila Denny.

dennyiah
Nový singel Autumn 2015

Pomoc od fanúšikov na ceste za ich snom

Poďla slov Deny nebola cesta do Španielska jednoduchá, pretože, v roku 2020 kvôli pandemickým opatreniam nastal tvrdý lockdown, nemali dostatok finančných prostriedkov a navyše, ich auto malo už vyše 27 rokov. Veľkou podporou sa pre nich ale stali fanúšikovia a tiež naša spoločnosť PROSIGHT, ktorá im umožnila uskutočniť ich cestu za snom. Teraz sa už tešia na turné, ktoré by malo byť aj s jedným veľkým prekvapením. Sme veľmi radi, že nám Dennyiah zahrali na X. Narodeninách našej spoločnosti, preto odporúčame, aby ste si koncert vypočuli aj vy. Stojí to zato!

Ak vás zaujalo toto hudobné duo, určite ich podporte aj na Instagram-e, Facebook-u a viac hudby hľadajte na ich oficiálnom YouTube kanáli.

Zdroj: TS Dennyiah