Podcasty

Zdieľanie vedomostí je v našej DNA, práve preto sme sa rozhodli rožšíriť projekt Na rovinu o platformu podcastov. Podcast Na rovinu o podnikaní je určený pre všetkých, ktorí rozmýšľajú o vlastnom podnikaní, ale boja sa urobiť prvý krok a pre podnikateľov, ktorí chcú posunúť svoj biznis o level vyššie. Ak teda hľadáte zdroj inšpirácie, ste na správnom mieste.

Moderátori podcastu si pozývajú skúsených podnikateľov, ktorí vybudovali úspešné firmy nielen na Slovensku, ale aj vo svete. V každej epizóde si tak vypočujete hosťa, ktorý má za sebou zaujímavý príbeh a je špičkou vo svojom obore.

Podcast pre nepočujúcich

Rozhodli sme sa, že urobíme všetko preto, aby si ich mohol vypočuť naozaj každý. Naše podcasty sú preto doplnené o posunkovú reč a prepis, aby si ho mohli vychutnať aj poslucháči z radov nepočujúcich. Do tohto projektu sme sa mohli pustiť vďaka spolupráci s Pavlom Romanom z Centra bezbariérovej komunikácie.

Aj keď presný počet podnikateľov z radov nepočujúcich nie je známy, celkovo na Slovensku máme približne 5 tisíc posunkujúcich nepočujúcich a ďalších približne 230 tisíc ľudí so sluchovým hendikepom. Pre prvú skupinu je dôležitý najmä posunkový jazyk, pre druhú skupinu je to zase písaný text (prepisy epizód) alebo titulky. Okrem prekladov do posunkového jazyka budú preto podcasty dostupné pre nepočujúcich aj vo forme kompletných prepisov.

“Prekladať naše podcasty do posunkového jazyka bolo prirodzeným krokom, pretože sa už dlhšie snažíme pomáhať zdravotne znevýhodneným v rôznych spoločenských oblastiach. Chceme, aby aj oni mali pohodlný prístup k dôležitým a užitočným informáciám z oblasti biznisu. Je to dôležité hlavne v tomto období, keď sú možnosti na Slovensku pre nich ešte stále značne limitované a denne sa musia vyrovnávať s množstvom prekážok.”

Podcast si viete vypočuť na všetkých dostupných podcastových platformách: