Divadelné predstavenie VOĽBA

Teší nás, že môžeme podporovať projekty, ktoré sú zamerané na vzdelávanie a podporu mladých ľudí, ktorí v určitom veku riešia rovnaké otázky, na ktoré hľadajú odpoveď.

Základná a na pohľad jednoduchá otázka, ktorú si kladie každý človek v určitej fáze svojho života a ktorá je leitmotívom celej hry je: „Čo budem?“.

Prostredníctvom dvoch postáv – Dievčaťa a Chlapca, neskôr Ženy a Muža a ich dialógov a situácií, do ktorých sa spoločne dostávajú v rôznych fázach svojho života – sa tak kladú rôzne otázky a hľadajú odpovede. Do akej miery nás naše povolanie determinuje a charakterizuje? Čo sa dnes považuje za „dobré“ a čo za „zlé“ povolanie? Aké sú predsudky a stereotypy pri výbere povolania? Ako sa povolania zmenili oproti minulosti – a aké bizarné, aj nebizarné povolania pribudli? Naozaj platí, že môžem byť čím chcem? Má byť a môže byť práca mojím koníčkom? Čo ak neviem, čo chcem v živote robiť?

„Naozaj platí, že môžem byť čím chcem?“

Predstavenie je určené predovšetkým študentom a žiakom, ktorí sa rozhodujú, na akú strednú alebo vysokú školu pôjdu, prípadne, aké povolanie budú vykonávať. Nakoľko je celý realizačný tím vo veku do 30 rokov, prínosom projektu je, že sa na tému výberu povolania a povolania ako takého, pozerá optikou bližšou mladému človeku, než sú názory a pohľady jeho rodičov, starých rodičov či učiteľov, ktoré však v princípe nedehonestuje ani nespochybňuje.

Réžia a scenár: Katarína Želinská
Scénografia a kostýmy: Miroslava Brňáková
Herci: Viktória Hodvan a František Florián

Najbližšie divadelné predstavenie bude 6. mája v Brne o 17.00 hod. Už čoskoro sa na predstavenie VOĽBA môžete tešiť aj na Slovensku. Chcete vedieť, kde a kedy? Kliknite na Instagramový profil voľba, kde sa všetko včas dozviete.

Zdroj obrázkov: and now deeper