Osobné financie

Novoročné upratovanie vo svojich peniazoch? Poradíme vám online

Novoročné upratovanie vo svojich peniazoch? Poradíme vám online

Keďže začiatok roka je ideálny čas na upratanie vo svojich peniazoch, pozývame vás na prednášku nášho vzdelávacieho projektu Na rovinu. S odborníkom Slavom Molnárom si prejdeme, ako ovplyvnila pandémia v roku 2020 jednotlivé segmenty finančného trhu, akým spôsobom vyberať a nastavovať finančné produkty od dôchodkových pilierov, životného poistenia cez sporiace a investičné produkty až po hypotéky. 

Správne nastavené dôchodkové fondy sú základom úspechu

Jedným z kľúčov k spokojnému dôchodku je efektívne využívanie dôchodkových pilierov. Aj keď indexové fondy v minulom roku výkonnostne prepadli, stále sú optimálnou voľbou v oboch dôchodkových pilieroch.

Krátke, stredné a dlhé peniaze

Ktoré produkty používať na budovanie rezervy alebo dlhodobého investovania? Je vhodné začať s investovaním, aj keď sme opäť na historickom maxime, a aké poplatky sledovať pri investičných produktoch?

Vyberajte veľké riziká v životnom poistení

Životné poistenie má slúžiť ako záchranná brzda pred fatálnymi chorobami, úrazmi a ich následkami. Ľudia si však často pletú význam poistenia a poisťujú sa hlavne na doplnkové riziká. Áno, zlomenina nohy alebo trojtýždňová péenka sú nepríjemné, ale predstavte si situáciu, že od zajtrajšieho dňa už nebudete nikdy pracovať, a pochopíte, čo je vážny problém. Ako vyberať pripoistenia v životnom poistení, na akú výšku a ktoré parametre sledovať pri výbere?

Hypotéky nepribrzdila ani pandémia

Priemerná úroková sadzba v minulých mesiacoch na nových hypotékach historicky prvýkrát podliezla 1 % hranicu. Akým spôsobom vyberať banku, aby ste zaplatili čo najmenej poplatkov? Ktoré parametre sú naozaj relevantné a ktoré predstavujú iba marketing? Ukážeme si, aké rozdiely v metodike môžu byť medzi bankami a aký bol reálny vplyv odkladu splátok na klientov.

Nezabudnite už 18. februára pozerať našu ONLINE prednášku, kde sa všetko dozviete. 

Zdroj titulného obrázka: archív Na rovinu Online
Zdroje: vlastné spracovanie

Súvisiace články