Poistenie

Stretnutie so zverou sa dá poistiť aj cez PZP

Riziko zrážky so zverou je pre jesenné obdobie typické a nemožno ho podceňovať. Pre mnohých vodičov je to doslova nočná mora. V posledných rokoch bolo do poisťovní hlásených čoraz viac poistných udalostí spôsobených zverou. Vodiči, ktorým sa havarijné poistenie neoplatí a kde je zver krytá automaticky, hľadajú možnosti, ako si dané riziko pripoistiť k povinnému zmluvnému poisteniu. Poďme sa teda pozrieť, aké možnosti nám ponúkajú poisťovne:

Medzi poisťovne, v ktorých je dnes možné dohodnúť si k PZP pripoistenie stretnutia so zverou, patria: Allianz, ČSOB, Komunálna poisťovňa, Kooperativa, Uniqa, Union a Wüstenrot.

Allianz

Ponúka v balíkoch PLUS, EXTRA a MAX bez obmedzenia limitu a so spoluúčasťou 100 alebo 200 eur, územná platnosť Európa.

ČSOB

Ponúka limit plnenia 4 000 eur a so spoluúčasťou 100 eur, územná platnosť – len SR.

Komunálna poisťovňa

Ponúka limit plnenia 1 000 alebo 2 000 eur a so spoluúčasťou 50 eur, územná platnosť – SR a štáty zelenej karty.

Kooperativa

Ponúka formou verejného prísľubu automaticky s limitom plnenia len 250 eur a so spoluúčasťou 10 %, územná platnosť – len SR.

Uniqa (AUTO GO)

Ponúka limit plnenia 5 000 eur a so spoluúčasťou v prvom roku 20 % a každý ďalší rok 80 eur, územná platnosť – Európa.

Union

Ponúka limity plnenia 2 500, 5 000 alebo 7 500 eur a so spoluúčasťou 10 %, územná platnosť – len SR.

Wüstenrot

Ponúka limit plnenia 4 000 eur a so spoluúčasťou 10 %, min. 150 eur, územná platnosť – len SR.

V prípade vzniku poistnej udalosti je potrebné vždy kontaktovať políciu, ktorej správu potrebuje poistený na uplatnenie poistného plnenia. Následne polícia kontaktuje lesníkov podľa príslušného revíru. Políciu je potrebné privolať aj vtedy, ak zranené zviera z miesta nehody utečie.

Zdroj titulného obrázka: canva

Zdroje: flaticon, Allianz, ČSOB, Komunálna poisťovňa, Kooperativa, Uniqa, Union, Wüstenrot

Financiám sa aktívne venujem 8 rokov. V tejto sfére sa zameriavam výlučne na oblasť Neživotného poistenia. V spoločnosti PROSIGHT Slovensko pracujem ako produktový manažér a snažím sa dlhodobo rozvíjať produkty retailového a korporátneho poistenia. Produkty neživotného poistenia majú pre mňa obrovský význam, pretože každý z nás, či už v minulosti, dnes alebo v budúcnosti, využíval, využíva alebo bude raz využívať tieto produkty.

Napíšte mi správu

Chcem byť informovaný

Pravidelný newsletter s najnovšími správami z oblasti hypoték, sporenia, dôchodkového sporenia, ... Prihlásením sa súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Súvisiace články