Osobné financie

6 tipov, ako spoznať kvalitného finančného sprostredkovateľa

Podľa zákona je ten prvý platený priamo klientom za jeho rady, kým finančný sprostredkovateľ  finančnými inštitúciami za sprostredkovaný produkt klientovi. Tých najlepších si ľudia obyčajne vyhľadávajú sami. Reklamu mu totiž robia jeho spokojní klienti. Je to veľmi náročná práca, pretože ak má byť výstupom jeho práce dlhodobo spokojný klient, je nevyhnutné, aby medzi sprostredkovateľom a klientom vznikol vzťah postavený na dôvere.

Dôvera môže vzniknúť len prienikom charakteru (dodržiavanie slova, hovorenie pravdy, úprimne slúžiť a pod.) a odbornosťou (ovládanie zmluvných podmienok a poplatkov produktov, riešenie všetkých potrieb každej oblasti finančného sprostredkovania klienta a servis). Problém vzniká vtedy, ak absentuje jedna z týchto zložiek. Naopak, kvalitný sprostredkovateľ vám dokáže usporiť čas aj peniaze výberom produktu a jeho nastavením, vyjednaním lepších podmienok pri hypotéke a zabezpečiť dlhodobý servis. 

Tipy ako spoznať kvalitného sprostredkovateľa:

  1. vždy vie podložiť svoje tvrdenia zmluvnými podmienkami, prepočtami, porovnaniami a viacerými relevantnými nezávislými zdrojmi
  2. nevytvára na vás tlak pri rozhodovaní a máte pri ňom pocit, že sa o vás úprimne zaujíma
  3. dokáže odpovedať na vaše otázky, ak niečo nevie, dokáže to ľudsky priznať
  4. rieši komplexné portfólio produktov
  5. rýchla komunikácia, seriózny prístup, dodržiavanie slova a termínov
  6. pravidelne informuje svojich klientov o dôležitých zmenách a novinkách
Spracovanie: Slavomír Molnár
Zdroj titulného obrázka: pixabay.com

Som finančný sprostredkovateľ, poradca, odborník na zmluvné podmienky a poplatky finančných produktov. Taktiež som autorom portálov preveruj.sk, nesporimcezpoistku.sk, financiepodlupou.sk a spolupracujem s najväčším finančným porovnávačom Totalmoney.sk. Pomáham ľuďom pri výbere vhodného finančného produktu a jeho optimálneho nastavenia.

Napíšte mi správu

Chcete byť informovaný?

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelný prísun článkov, podcastov a iných noviniek zo sveta biznisu a financií. Správy posielame prostredníctvom služby Mailchimp.

Súvisiace články

Dôchodok

2. pilier vs. 3. pilier. Ktorý je pre vás výhodnejší?

Po kliknutí na tlačidlo OK vyjadrujete súhlas s použitím cookies na tejto stránke.
Ochrana osobných údajov

OK